Gå til indhold
FORSIDEN | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Laboratoriekonsulentordningen

Laboratoriekonsulentordningen (LKO)
Afdeling for Klinisk Biokemi og Farmakologi
Odense Universitetshospital, Odense
J.B. Winsløws Vej 4
5000 Odense C

e-mail: ode.kbf.lko@rsyd.dk
  


  

Biokemi - BIOKAP - Laboratoriekonsulenter
Birgitte Cordt Qvist
Telefon 24 62 16 06
e-mail: birgitte.cordt.qvist@rsyd.dk

Dorte Viborg Jæpelt
Telefon 24 76 31 37
e-mail: dorte.viborg@rsyd.dk

Dorthe Eva Tinch Hansen
Telefon 24 90 44 88
e-mail: dorthe.hansen1@rsyd.dk

Sindu J. Guneshan 
Telefon 20 33 66 98
e-mail: sindu.jayalingam@rsyd.dk

Lægefaglig specialeansvarlig
Mads Nybo, ledende overlæge
e-mail: mads.nybo@rsyd.dk


Mikrobiologi - MIKAP - Laboratoriekonsulenter
Sanne Malig
Telefon 65 41 47 99
e-mail: sanne.malig@rsyd.dk

Sisse de Siqueira 
Telefon 65 41 47 99
e-mail: sisse.siqueira@rsyd.dk

Lægefaglig specialeansvarlig
Anette Holm, ledende overlæge
e-mail: anette.holm@rsyd.dk
 



Lægesekretær LKO
Gitte Nielsen
Telefon 65 41 13 19
e-mail: gitte.nielsen8@rsyd.dk

Praksiskonsulent
Vakant
 


Siden er sidst opdateret: 28-06-2021 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring