Gå til indhold
FORSIDEN | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Kontaktpersoner

Center for Lægers Videreuddannelse

Kløvervænget 8C, indgang 101, 4. sal

 

Læge Christine Dichmann,

Center for Lægers Videreuddannelse
Kløvervænget 8C, indgang 101, 4. sal
Tlf.: 2115 8523
Mail: christine.dichmann@rsyd.dk

 

Administrativ koordinator Maja Petersen

Center for Lægers Videreuddannelse
Kløvervænget 8C, indgang 101, 4. sal
Tlf.: 2335 6067
Mail: maja.petersen@rsyd.dk


 

Kontaktpersoner i Den Lægelige Videreuddannelse, HR staben, Region Syddanmark

Vedr. kurser, temadage, overordnet planlægning og uhensigtmæssige forløb

Sagsbehandler Mikael Bruun

Tlf.: 7663 1814

Mail: Mikael.bruun@rsyd.dk

 

Specialist Ann V. Engelbrechtsen

Tlf.: 7663 1813

Mail: ave@rsyd.dk


 

Kontaktpersoner vedr. ansættelse i almen praksis

Praktiserende læge Annette Tornsøe

Skt. Anne Plads 2,2

5000 Odense C

Tlf.: 6612 5002

Mail: a.tornoe@dadlnet.dk

 

Praksiserende læge Hanne Nybo

Middelfartvej 129, 1. sal

5200 Odense V

Tlf.: 6616 7750

Mail: hannenybo@dadlnet.dk

 

Praksiserende læge Niels Frydschou Munck

Rugårdsvej 195

5464 Brenderup, Fyn

Tlf.: 6444 2060

Mail: nmunck11@hotmail.com


 

Kliniske afdelinger

Afdelinger Odense
Afdeling Uddannelsesansvarlig overlæge Kontakt
FAM

Sune Laugesen

Jesper Clausen

Sune.laugesen@rsyd.dk

jesper.clausen@rsyd.dk

Neurologisk afdeling N

Anne-Mette Homburg

Thomas Krøigaard

Anne-mette.homburg@rsyd.dk

Thomas.Kroigaard@rsyd.dk

Kardiologisk afdeling B

Kristian Øvrehus

Kristian.altern.ovrehus@rsyd.dk

Geriatrisk afdeling G Søren Kasch Søren.kasch@rsyd.dk
Kirurgisk afdeling A Jesper Durup Jesper.duruo@rsyd.dk
Ortopædkirurgisk afdeling O Palle Bo Hansen palle.bo.hansen@rsyd.dk
Lungemedicinsk afdeling J Arman Arshad Arman.arshad@rsyd.dk
Afdeling for Medicinske Mavetarmsygdomme Lone Klinge Lone.klinge@rsyd.dk

Afdelinger Svendborg

Afdeling Uddannelsesansvarlige overlæge Kontakt
Medicinsk afdeling M/FAM

Melanie Morillon

Mirza Husic

Hanne Mumm

Melanie.birger.morillon@rsyd.dk

Mirza.husic@rsyd.dk

Hanne.mumm@rsyd.dk

Kirurgisk afdeling A Lasse Bugge Lasse.bugge@rsyd.dk
Ortopædkirurgisk afdeling O Bjarne Christensen bjarne.christensen@rsyd.dk

 


Siden er sidst opdateret: 07-09-2021 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring