Gå til indhold
FORSIDEN | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Medarbejdere i Uddannelse og Kompetenceudvikling

 

Karin Albjerg
Uddannelseschef
Telefon 3016 8251
Mail karin.shung.albjerg@rsyd.dk

 
 

Karin Albjerg

 

 

Anne-Marie Frostholm
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 6541 7984
Mail anne.marie.frostholm@rsyd.dk

Arbejdsområde:

 

 

mie

 


Anja Nørr Nielsen
Uddannelseskoordinator
Telefon 6541 7983
Mail anja.noerr.nielsen@rsyd.dk

Arbejdsområde: Erhvervsuddannelses-
området herunder lægesekretær-
uddannelsen og social- og sundhedsassistentuddannelsen.
 

Anja Nørr Nielsen UDA

 

Anne Schmidt
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 6541 7992
Mail anne.schmidt@rsyd.dk

Arbejdsområde: Sygeplejerske- og SSA uddannelsen afd. FAM, Q, C, M og J i Odense.  
 
 

Anne Schmidt UDA

 

Bente Brogaard
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 6541 7981
Mail bente.brogaard@rsyd.dk

Arbejdsområde: Sygeplejerske- og SSA uddannelsen afd. ITA, BRITA, COPA, Odense
Overordenede opgaver omkring uddannelsespladser indenfor plejeuddannelserne på OUH. 

Bente Brogaard UDA

 

Berit Alberg Foldrup
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 6541 7989
Mail berit.alberg.foldrup@rsyd.dk

Arbejdsområde: Sygeplejerske- og SSA uddannelsen afd. H, I og R, samt radiografuddannelsen modul 6. 
 

Berit Alberg Foldrup

  

Bettina Bauder
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 2912 1632
Mail bettina.bauder@rsyd.dk

Arbejdsområde:

 

Foto kommer snart

 


 

Carina Vistisen
Uddannelseskonsulent
Telefon 2452 1005
Mail carina.vistisen@rsyd.dk

Arbejdsområde:

 

Foto kommer snart

 


 

Daniella Estdahl Sohn - ORLOV
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 2452 1331
Mail daniella.estdahl.sohn@rsyd.dk

Arbejdsområde:
 

   

Foto kommer snart

 

Dorte Truelsen Gram
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 2924 0859
Mail dorte.truelsen.gram@rsyd.dk

Arbejdsområde: Sygeplejerske og SSA uddannelserne på afd. D, L, K, N, U og Z og er uddannelseskoordinator for Klinisk Diætist Uddannelsen
 

Dorte truelsen

  

Helle Kruse
Uddannelsesleder for lægesekretærelever
Telefon 6541 7991
Mail helle.kruse@rsyd.dk

Arbejdsområde: Rekruttering og uddannelse af lægesekretærelever på OUH.
 

UDA Helle Olling Kruse

 

Lene Winifred Larsen
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 2921 0153
Mail lene.winifred.larsen@rsyd.dk

Arbejdsområde: Rekruttering og u

Foto kommer snart

 


  

Lise Lotte Sørensen
Uddannelseskoordinator
Telefon 6541 7993
Mail lise.lotte.soerensen@rsyd.dk

Arbejdsområde: Cater, ernæringsassistent, kontor med speciale i offentlig administration, professionsbachelor i ernæring og sundhed med speciale i fødevare, ledelse og service og klinisk diætist. Virksomhedsadministrator for Elevplan på OUH Odense Universitetshospital.  

Lise Lotte Sørensen UDA

 

Maja Borg Petersen
Administrativ koordinator
Telefon 6541 7903
Mail maja.petersen@rsyd.dk

 

Foto kommer snart

 


 

 

Mette Kallesen
Uddannelsesansvarlig sygeplejerske
Telefon 2452 1331
Mail mette.kallesen@rsyd.dk

 

Foto kommer snart

 


 

Pia Thinggaard Christensen
Uddannelseskoordinator
Telefon 3017 1882
Mail pia.thingaard.christensen@rsyd.dk

 

Foto kommer snart

 


 

 

Tina Hansen Dreymann
Administativ koordinator
Telefon 6541 7982
Mail tina.dreymann@rsyd.dk

Tina Hansen Dreymann UDA

 


Siden er sidst opdateret: 08-06-2020 af Odense Universitetshospital.



Tilgængelighedserklæring