Gå til indhold
FORSIDEN | KONTAKT OUH | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Medlemsliste OUHs ph.d.-driftspuljeudvalg

Medlemmer: OUH's ph.d.-driftspuljeudvalg pr. 4. juli 2018

 

Medlemmer Afdeling E-mailadresse
Professor, Jan Frystyk, formand Endokrinologisk Afdeling Jan.Frystyk@rsyd.dk
Lektor Karin Schultz Kirurgisk Afd. A Helen.Schultz@rsyd.dk
Lektor, Jesper Hvass Schmidt Øre-Næse-Hals/Høreklinik Afdeling F jesper.schmidt@rsyd.dk
Professor, Lars Melholt Rasmussen, næstformand Afdeling for Klinisk Biokemi og Farmakologi Lars.Melholt.Rasmussen@rsyd.dk
Ph.d.-studerende, Laila Twisttmann Bay Reumatologisk Afdeling C
Karina Lindbøg Madsen Nuklearmedicinsk Afd. karina.l.madsen@rsyd.dk
Ph.d.-studerende, Kristina Magaard Koldby Klinisk Genetisk Afdeling Kristina.Koldby@rsyd.dk
Karam Faiq Sørensen Kirurgisk Afd. A Karam.Faiq.Sorensen@rsyd.dk
Pia Iben Pietersen  TechSim & Lungemedicinsk Afd. J  Pia.Iben.Pietersen3@rsyd.dk
Ph.d.-studerende, Katrine Lawaetz Hjerte-, Lunge-, og Karkirurgisk Afdeling T Katrine.Lawaetz.Kristensen@rsyd.dk
Ph.d.-studerende,  Cæcilie Crawley Larsen H.C. Andersen Børnehospital Caecilie.Larsen@rsyd.dk
Ph.d.-studerende Anna Stage Vergmann Øjenafdeling E Anna.Stage.Vergmann@rsyd.dk
Patient- og pårørenderepræsentant, Henrik Nürnberg   hen@outforce.dk
Patient- og pårørenderepræsentant, Annette Langhoff   annette.langhoff@gmail.com
Sekretariat    
Konsulent, Charlotte Horsted Økonomi og Planlægning, Forskningsteamet charlotte.horsted@rsyd.dk
Konsulent, Tina Varberg Økonomi og Planlægning, Forskningsteamet

tina.varberg@rsyd.dk

 


Siden er sidst opdateret: 24-09-2019 af Odense Universitetshospital.