Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
header ouh 1ouh header 2

Kontakt

H.C. Andersen Børnehospital - HCA Forskning
Odense Universitetshospital
Kløvervænget 23C, Indgang 53, 1. sal
5000 Odense C

Telefon: 65 41 21 17

Fax:  65 91 18 62
E-mail: Stine.Hanghoi@rsyd.dk

 

Forskningssekretær
Stine Hanghøi Jespersen
Stine.hanghoi.jespersen@rsyd.dk

Professor og forskningsleder
Steffen Husby
Steffen.husby@rsyd.dk

Forskningsbioanalytiker
Mette Vogn Hviid
Mette.vogn.hviid@rsyd.dk

Professor
Henrik Thybo Christesen
Henrik.christesen@rsyd.dk

Forskningssygeplejerske
Louise Rønning-Bæk
Louise.roenning.baek@rsyd.dk

Projektkoordinator
Henriette Boye Kyhl
Henriette.kyhl@rsyd.dk

Professor
Susanne Halken
Susanne.halken@rsyd.dk

Professor
Jane Clemensen
Jane.clemensen@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret: 28-02-2018 af Odense Universitetshospital.