Gå til indhold
FORSIDEN | LÆS OP | REN TEKST | PRINT | SITEMAP |
Topfrise til forsiden på www.ouh.dk

Medlemmer

Medlemmer i FællesMed-Udvalg 2017 - 2018 på OUH:

 

Formandskab

 NNP FMU deltager

Formand, Adm. Sygehusdirektør Niels Nørgaard Pedersen
E-mail: niels.noergaard.pedersen@rsyd.dk
Telefon: 2028 2071

 Billede af Kirsten Nikolaisen

Næstformand, FTR Sygeplejerske Kirsten Nikolajsen
E-mail: kirsten.nikolajsen@rsyd.dk
Telefon: 5153 9253

Tilforordnede
Per Aaen FMU deltager

Stabschef Per Aaen
E-mail: Per.Aaen@rsyd.dk
Telefon: 2349 6003

Nis Kjær FMU

Funktionsleder Nis Kjær
E-mail: Nis.Kjaer@rsyd.dk
Telefon: 3057 7516

Lisbeth Jørgensen FMU deltager

Stabschef Lisbeth Jørgensen
E-mail: Lisbeth.Joergensen@rsyd.dk
Telefon: 4033 9501

Ledelsesrepræsentanter

JUMO FMU deltager

Direktør Judith Mølgaard
E-mail: judith.moelgaard@rsyd.dk
Telefon: 2179 2596

 Peder Jest FMU deltager

Direktør Peder Jest
E-mail: peder.jest@rsyd.dk
Telefon: 4082 7341

Lars Krause Nielsen

Afdelingschef Lars Krause Nielsen
E-mail: Lars.Krause.Nielsen@rsyd.dk
Telefon: 2031 3190

Margrethe Andersen

 

Uddannelsesansvarlige overlæge
Margrethe Andersen
E-mail: margrethe.andersen@rsyd.dk
Telefon: 2172 0752

Gert Lerberg

 

Ledende overlæge Gert Lerbjeg
E-mail: Gert.Lerbjerg@rsyd.dk
Telefon: 2170 9646

 Henrik Stougaard FMU billede

Ledende overlæge Henrik Stougaard
E-mail: henrik.stougaard@rsyd.dk
Telefon: 3055 8739

 

Afdelingssygeplejerske Nina Andersen
E-mail: nina.kristensen@rsyd.dk
Telefon: 4024 7357

Bilelde af Merete Bech Poulsen

Oversygeplejerske Merete Bech Poulsen
E-mail: merete.bech.poulsen@rsyd.dk
Telefon: 6541 2956

 

 

Annelise olsen

 

Ledende bioanalytiker Annelise Olsen
E-mail: Annelise.Olsen@rsyd.dk
Telefon: 5142 8264

Medarbejderrepræsentanter

 

 

Billede af Christina Bank

FTR Social- og sundhedsassistent Christina Bank
E-mail: christina.bank@rsyd.dk
Telefon: 6541 3320 / 2346 6555

Foto: Kirsten Thoke


FTR Fysioterapeut Kirsten Thoke
E-mail: kirsten.thoke@rsyd.dk
Telefon: 2126 2745

serviceassistent Ruby Pedersen, tillidsrepræsentant i område 607


FTR Serviceassistent Ruby Pedersen
E-mail: Ruby.Pedersen@rsyd.dk
Telefon: 3059 2528

 FMU rep. Shady

TR Kvalitets- & Udviklingskoordinator Shady El-Haj Khalil 
E-mail: Shady.El-Haj.Khalil@rsyd.dk
Telefon: 2479 6588

 Bilelde af Louise Hjortsø Oldenburg

FTR Bioanalytiker Louise Hjortsø Oldenburg
E-mail: louise.hjortsoe.oldenburg@rsyd.dk
Telefon: 2446 7784

 

 
Maja Hinge

 

TR Res.læge.Maja Hinge
E-mail: Maja.hinge@rsyd.dk
Telefon: 4033 7294

Heidi Skaaning

FTR Lægesekretær Heidi Skaaning
E-mail: heidi.skaaning@rsyd.dk
Telefon: 2118 2169

 Henrik Robinhagen Jensen

TR, Hospitalsfysiker Henrik Robenhagen Jensen
E-mail: henrik.r.jensen@rsyd.dk
Telefon: 2979 6466

Foto: Gitte Valeur

TR Jordemoder Gitte Valeur
E-mail: birgitte.valeur@rsyd.dk
Telefon: 6320 2770

 Billede af Karin Kjersgaard Kjemtrup

AMR Sygeplejerske Karin Kjersgaard Kjemtrup
E-mail: karin.kjersgaard.kjemtrup@rsyd.dk
Telefon: 6541 3512

 
Tine Madsen

 

AMR Sygeplejerske Tine Madsen
E-mail: Tine.Madsen@rsyd.dk
Telefon: 6541 2637

Lene Søndergaard

 

AMR Sygeplejerske Lene Søndergaard
E-mail: Lene.Soendergaard@rsyd.dk
Telefon: 6320 5259

 

 

   

 


Link Nyheder fra FMU
Link Forretningsorden for FMU
Link Sekretariatet for FMU

Siden er sidst opdateret: 10-07-2017 af Odense Universitetshospital.



OUH | Odense universitetshospital | Svendborg sygehus