Dette er tekstversionen af Direktion
Klik her for at komme til den grafiske version af Direktion

Forside - Læs op - Sitemap


Direktion


OUH
Odense Universitetshospital
Svendborg Sygehus
Kløvervænget 8C, Indgang 101, 1. sal
5000 Odense C

ouh.dir@rsyd.dk

 

 

Direktør

Administrerende sygehusdirektør

Niels Nørgaard Pedersen

Tlf. 20 28 20 71

niels.noergaard.pedersen@rsyd.dk

 

Direktør

Lægelig direktør

Peder Jest

Tlf. 40 82 73 41

peder.jest@rsyd.dk

       
Direktør

Sygeplejefaglig direktør

Mathilde Schmidt-Petersen

Tlf. 22 88 54 98

mathilde.schmidt.Petersen@rsyd.dk

Acadre

Lægelig direktør

Kim Brixen

Tlf. 24 43 42 28

kim.brixen@rsyd.dk

       
Direktør

Lægelig direktør

Michael Dall

Tlf. 28 73 22 34

michael.dall@rsyd.dk

Direktør

Direktør

Torben Hedegaard Jensen  

Tlf. 21 25 01 95

torben.hedegaard.jensen@rsyd.dk

 

 

  

 




Region Syddanmark - Email: kontakt@regionsyddanmark.dk